Peru Boliwia Chile Argentyna Brazylia - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Odkryj różnorodność Ameryki Południowej. Podróż przez Peru, Boliwię, Chile, Argentynę i Brazylię gwarantuje Nam niezapomnianą przygodę. Podczas 25 dni odkryjemy najbardziej zachwycające atrakcje z wymienionych krajów. Odwiedzimy zaginione miasto Inków ” Machu Picchu ", będziemy się cieszyć niepowtarzalną atmosferą w stolicy Inków- Cuzco, zobaczymy fascynujące jezioro Titicaca. W Boliwii podziwiać będziemy stolicę kraju: La Paz, oraz pojedziemy w romantyczną trasę pociągiem. W Uyuni odbędziemy podróż Jeepem, trwającą 2 dni, po największym solnisku na świecie, aż w końcu dostaniemy się do San Pedro de Atacama w Chile ( najsuchszej pustyni świata). W Argentynie będziemy tańczyć tango w Buenos Aires, a także zwiedzimy argentyńskią i brazylijską stronie wodospadów Iguazu.

 

Odkryj różnorodność Ameryki Południowej. Podróż przez Peru, Boliwię, Chile, Argentynę i Brazylię gwarantuje Nam niezapomnianą przygodę. Podczas 25 dni odkryjemy najbardziej zachwycające atrakcje z wymienionych krajów. Odwiedzimy zaginione miasto Inków ” Machu Picchu ", będziemy się cieszyć niepowtarzalną atmosferą w stolicy Inków- Cuzco, zobaczymy fascynujące jezioro Titicaca. W Boliwii podziwiać będziemy stolicę kraju: La Paz, oraz pojedziemy w romantyczną trasę pociągiem. W Uyuni odbędziemy podróż Jeepem, trwającą 2 dni, po największym solnisku na świecie, aż w końcu dostaniemy się do San Pedro de Atacama w Chile (najbardziej sucha pustynia świata). W Argentynie będziemy tańczyć tango w Buenos Aires, a także zwiedzimy argentyńskią i brazylijską stronie wodospadów Iguazu.

* Wycieczki organizowane są codziennie, w zależności od wybranej daty – rezerwacja, minimum 2 osoby

Dzień 1. Przylot do Limy.

Przywitanie. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu.

Dzień 2:  Lima - Cusco

Poranny lot do Cusco. Transfer do hotelu w Cusco, czas na odpoczynek i aklimatyzację.

Dzień 3: Cusco- City Tour

Śniadanie. Zwiedzanie Cusco. Odwiedzimy plac główny ”Plaza de Armas”, katedrę, świątynię Słońca Korikancha oraz „Piedra de los Doce Angulos”. Wyjeżdżamy z miasta w celu zwiedzenia miejsc takich jak: Tambomachay, Puca Pucara i imponującą fortecę Sacsayhuaman, wybudowaną w miejscu strategicznym na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po obiedzie czas wolny na odpoczynek, spacer po mieście.

Dzień 4: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta dolina Inków) - Machu Picchu.

Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję spotkać typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Podróż do miasta Aguas Calientes, u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd.

Transfer do hotelu.

Nocleg w Machu Picchu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 5: Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) - Machu Picchu - Cusco

Podróż autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata” Przyjazd. Spacer po ruinach - około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągnięty przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana "najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz ze Świątynną Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote , kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają Nam się cofnąć w czasie. Przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę. Po południu powrót do Cusco, transfer do hotelu. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6: Cusco - Puno.

Rano, po śniadaniu wyruszamy autobusem turystycznym do Puno. Podczas tej trasy zobaczymy różne miejsca, takie jak Andahuaylillas (słynny kościół, znany bardziej, jako Kaplica Sykstyńska Ameryk), Raqchi (spektakularne budynki zbudowane z gliny), "La Raya" gdzie można zobaczyć stada wigonia i lamy, oraz kompleks archeologiczny Pucara, przyjazd do Puno.

Czas podróży: ok. 10 godzin

Dzień 7: Jezioro Titicaca – Taquile - Puno

Wcześnie rano, udamy się w niezapomnianą wycieczkę typową łódką po jeziorze Titicaca gdzie będziemy podziwiać wspaniałe widoki jeziora znanego także, jako "najwyżej położone jezioro żeglugowe na świecie." Odwiedzimy jedną z pływających wysp Uros, gdzie mieszkańcy nadal praktykują swoją tradycyjną kulturę. Na około 40 wyspach żyję ok. 30-50 potomków kultury Aymará. W dzisiejszych czasach żyją oni z turystyki. Możliwość odbycia rejsu łódką „Totora”(często występuje na pocztówkach).Potem popłyniemy na wyspę Taquile. Na wyspie tej mężczyźni noszą kapelusze w różnych kolorach – w zależności od koloru można powiedzieć czy mężczyzna jest singlem czy jest żonaty. Nocleg na wyspie Taquile.

Dzień 8: Jezioro Titicaca - Puno.

Rano, po śniadaniu opuszczenie wyspy, spacer wokół jeziora Tititaca. Nocleg w Puno.

Dzień 9: Puno - Copacabana - La Paz.

Po śniadaniu udamy się do terminalu, aby złapać autobus turystyczny, którym pojedziemy do miasta La Paz - Boliwia. Dojedziemy do granicy Boliwii, pożegnamy się z Peru. Po drodze zwiedzimy Copacabanę (piękne miasto położone nad jeziorem Titicaca, na wysokości 3841 m) Po przejechaniu 155 km. docieramy do miasta La Paz. Kolacja i nocleg w La Paz.

Dzień 10: La Paz – Valle de La Luna (opcjonalnie Downhill*)

Wycieczka do Doliny Księżycowej, zbudowanej z czerwonych skał. Pójdziemy także na rynek czarownic w celu zrobienia zakupów. Opcjonalna wycieczka rowerowa do Coroico, całodniowa podróż z 4700m do 1300 m n.p.m. (Jazda na rowerze jest bezpieczniejsza).

* Downhill- jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, polegająca na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach).

Dzień 11: La Paz

Dzień wolny.

Dzień 12: La Paz - Uyuni.

Z La Paz udajemy się do Uyuni. Podróż trwa około 11 godzin, po drodze zatrzymujemy się, aby zjeść i zrobić kilka zdjęć. Przyjazd do Uyuni, odpoczynek do następnego dnia. Jeżeli nie będzie pociągu, złapiemy autobus nocny.

Z Oruro do Uyuni

Ekpres

Wtorek i piątek

Wara Wara

Niedziela i środa

Miasto wyjazdu

Miasto docelowe

Odjazd

Przyjazd

Odjazd

Przyjazd

Oruro

Uyuni

15:30

22:20

19:00

02:20+

Dzień 13: Salar de Uyuni.

Dziś zwiedzimy Salar de Uyuni, gdzie spędzimy większość dnia. Salar de Uyuni jest to solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Solnisko jest długie na 160 km i szerokie na 135 km, co czyni je największym na świecie . W Colchani na północ od jeziora, będziemy obserwować wydobywanie soli, a następnie zobaczymy hotel, całkowicie wykonany z soli. Następnie wizyta Inkahuasi (Wyspa Rybaków), wyspę słynącą z kaktusów. Zjemy na świeżym powietrzu, po czym udamy się do naszego miejsca zakwaterowania w Chuivica, po drugiej stronie solniska. Podstawowe zakwaterowanie.

Dzień 14: Laguna Colorada.

Kontynuujemy naszą podróż podziwiając: wspaniałą panoramę Altiplano, Bosque de Piedra ( kamienny las), czynny wulkan Ollagüe , oraz laguny gdzie zobaczymy flamingi i inne dzikie zwierzęta. Nocleg w pobliżu Laguna Colorada, na 4.300 m. Podstawowe zakwaterowanie.

Dzień 15: San Pedro de Atacama.

Dzisiaj udamy się do San Pedro de Atacama w Chile. Przed przekroczeniem chilijskiej granicy zwiedzimy gejzery „Sol de la Mañana " na 5.000 m. wysokości, gorące źródła oraz laguny. Przed posiłkiem dojedziemy do San Pedro de Atacama, oazy pośrodku najbardziej suchej pustyni na świecie. Podstawowe zakwaterowanie z prywatnymi łazienkami.

Dzień 16 : San Pedro de Atacama wycieczka do Doliny Księżycowej (valle de la Luna).

Rano czas na odpoczynek. W godzinach popołudniowych wyruszymy do Doliny Księżycowej - spektakularne i kolorowe formacje. Nocleg w hotelu w San Pedro.

Dzień 17: San Pedro de Atacama - Salta.

Międzynarodowy Autobus z San Pedro do miasta Salta. Podróż potrwa około 10 godzin.

Zwiedzanie miasta Salta.

Dzień 18: Zwiedzanie miasta Salta.

Zwiedzanie najważniejszych punktów miasta , m.in: La Linda, rynek Starego Miasta, plac 9 lipca, bazylika, katedra, ratusz, kościół San Francisco, klasztor San Bernardo, wzgórze San Bernardo, pomnik Guemes, mały rynek, rzeka Baqueros, Lesser, Quebrada de Catellanos i Villa de San Lorenzo.

Dzień 19: Salta- Purmamarca.

Po wyjeździe z miasta Salta miniemy San Salvador de Jujuy. Nasz pierwszy przystanek będzie w miejscowości Purmamarca, gdzie znajduje się piękne wzgórze Cerro de los Siete Colores, oraz Maimara, słynna ze wzgórza znanego jako paleta malarza; w Tilcara zobaczymy "Pucara", fort używany przez dawnych mieszkańców okolicy. Kontynuujemy podróż w celu odwiedzenia kościoła Uquia, w którym mieszczą się malowidła ze szkoły w Cuzco zwane, jako” Los Angeles Arcabuceros”. Następnie odwiedzimy Humahuaca, piękne miasto z wąskimi uliczkami i kulturą ludu Coya. Wąwóz Humahuaca należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2003 roku. W drodze powrotnej zwiedzimy miasto San Salvador de Jujuy.

20. Lot do Buenos Aires – Pokaz Tango.

Przylot na Międzynarodowe lotnisko Ezeiza w Buenos Aires. Transfer do hotelu. Wolny dzień. O godzinie 20: 00 wyjście na kolacje i pokaz tanga. Powrót do hotelu o północy. "Niezapomniane doświadczenie w Buenos Aires"- posiadamy rezerwacje na wszystkie pokazy tanga, z najlepszymi miejscami.

Dzień 21: Zwiedzanie miasta Buenos Aires.

Poranne zwiedzanie miasta, zobaczymy między innymi: Plaza de Mayo, budynek rządowy, katedrę, San Telmo, La Boca, Palermo i Recoleta. Zwiedzanie z przewodnikiem. Reszta dnia wolna. Polecamy wycieczkę do miejscowości Tiger, pociągiem Tren de la Costa.

Dzień 22: Buenos Aires - Iguazu.

Transfer z wybranego hotelu na lotnisko w Buenos Aires. Krajowy lot do Iguazu. Przylot do Iguazu. Transfer do hotelu. Reszta dnia wolna.

Dzień 23: Wodospady Iguazu po stronie argentyńskiej.

Zwiedzanie wodospadów Iguazu w Argentynie (opcjonalnie „Gran Aventura” "wielka przygoda"). Te wspaniałe wodospady, otoczone bujną roślinnością podzwrotnikowego lasu, zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Odbędziemy tam spacer aż do punktu widokowego Garganta del Diablo, z którego będziemy mieli możliwość podziwiania z bliska wodospadów o wysokości 70 metrów, oraz tutejszą florę i faunę (paprocie, storczyki, begonie, ptaki i motyle).

Dzień 24: Wodospady Iguazu po stronie brazylijskiej.

Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów Iguazu po stronie brazylijskiej. Po stronie brazylijskiej odwiedzimy tradycyjne bramki z których rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Jako że trasa ta jest na terytorium Brazylii, niektórym turystom będzie potrzebna wiza.

Dzień 25: Iguazu - Buenos Aires - lot międzynarodowy.

Transfer z hotelu na lotnisko. Krajowy lot z Iguazu do Buenos Aires. Przylot na lotnisko w Buenos Aires. Powrót do domu - międzynarodowy lot.

Peru Boliwia Chile Argentyna Brazylia

Cena obejmuje:

  • Noclegi w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem.
  • Lot Lima- Cusco
  • Wszystkie transfery (lotnisko - hotel - lotnisko)
  • Wszystkie transpory naziemne zawarte w programie - pociąg, łódka
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów : Parki Narodowe, kościoły, muzea, katedry, ruiny i inne atrakcje zawarte w programie.
  • Przewodnika na całej trasie
  • Lokalnych przewodników

Cena nie obejmuje:

  • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych
  • Biletu lotniczego Salta- Buenos Aires
  • Biletu międzynarodowego
 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Brazylia - 25 dni

Escribe el código Captcha que estás viendo